Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

Strona główna O szkole Dla Rodziców Plan lekcji Wiadomości Kontakt Godziny pracy
 

Nawigacja

Projekt NASA etap II

Marcowe wyzwania

AGENCJE MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNE

AGENCI INFORMACI

prowadząca: mgr Katarzyna Klaja

Zajęcia marcowe rozpoczęliśmy od wizyty na Uniwersytecie Rozwoju, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach z zakresu robotyki. Uczestnicy przy pomocy instrukcji stworzyli poruszające się roboty. Następnie sterując nimi zmierzyli się w konkurencji rzutu do celu.

Poza tym na zajęciach realizowaliśmy warsztaty „ Matematyka w przyrodzie”, podczas których przybliżyliśmy sobie pojęcie skali, planu i mapy oraz symetrii. W ramach zajęć zmierzyliśmy kilka obiektów np. boisko, bramki, ławki,  a następnie przenieśliśmy je w skali na kartkę. Przypomnieliśmy sobie lustrzane odbicia oraz symetryczność figur. Udało nam się również odszukać symetrie w otaczającym nas świecie.

    

 

AGENCJE PRZYRODNICZO-GEOGRAFICZNE

prowadząca: mgr Mirosława Król

W marcu rysowaliśmy pocztówkę z podróży po kontynentach ze szczególnym uwzględnieniem ich osobliwości przyrodniczych. Poznawaliśmy również planety Układu Słonecznego, miejsce Ziemi w układzie planetarnym oraz konsekwencje ruchów Ziemi.

Jedno z następstw ruchu obiegowego Ziemi obserwowaliśmy w naszym Parku Planty poprzez poszukiwanie pierwszych "zwiastunów wiosny".

 

AGENCJA DZIENNIKARSKA

prowadząca: mgr Dominika Lazarek

W marcu na zajęciach agencji dziennikarskiej uczestnicy poznali pasjonujący świat radia i telewizji. Tworzyli prezentacje multimedialne dotyczące historii radia oraz jego roli jako środka masowego przekazu. Zapoznali się również z technologią tworzenia programu telewizyjnego. Zwiedzili TV Silesia, gdzie mogli praktycznie podziwiać, jak wygląda praca w telewizji, jak tworzone są programy oraz poznali techniki nagrywania prognozy pogody.

  

AGENCJE EKSPRESJI KULTURALNEJ

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

prowadząca: mgr Małgorzata Nuckowska

Już po raz drugi skorzystaliśmy z uprzejmości Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie i uczestnicy grupy plastycznej w ramach projektu NASA – wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych w tym miejscu.

22 marca tematem warsztatów plastycznych był portret kobiety. Inspiracją do prac plastycznych była wystawa „Z kobietą w tytule2” która można oglądać w Miejskiej Placówce Muzealnej do 28 marca.

Za możliwość organizacji tych warsztatów Pani Kierownik Działu Promocji Mikołowa i Placówki Muzealnej w Mikołowie bardzo dziękujemy!

    

 

TEATRZYK

prowadząca: mgr Małgorzata Nuckowska

Uczestnicy grupy teatralnej poszerzają z zajęć na zajęcia swoją wiedzę o teatrze. Tym razem każdy z uczestników wykonał pacynkę i animował nią bohaterów wierszy dla dzieci takich jak „Samochwała”, „Żaba”, „Czarodziejski pies”.

 

KABARET

prowadząca: mgr Dominika Lazarek

Agencja kabaretowa w marcu rozpoczęła pisanie scenariusza do nowoczesnej wersji bajki o Kopciuszku. Uczniowie chętnie wymyślali rozmaite aranżacje tej klasycznej bajki. Uczestnicy wzięli również udział w akcji " Kartka dla hospicjum", gdzie tworzyli wielkanocne kartki dla dzieci, które święta spędzą w hospicjum dla dzieci w Tychach.